Kurumsal

Hukuka ihtiyaç duyulmayan tek bir alan olduğu düşünülemez. Hukuk hem uyuşmazlık öncesi önleyici hukuk olarak hem de uyuşmazlık sonrası giderim sağlamak amaçlı başvuru gereği duyulan alanlardan biridir. Ofisimiz, uzman kadrosu ile şirketler ve ticari iştiraklere henüz uyuşmazlık doğmadan danışmanlık hizmeti vererek doğabilecek uyuşmazlıkları bertaraf etme amacı gütmektedir. Önleyici hukuk çalışmalarımızla adli ve idari yargıya gerek kalmadan müvekkillerimiz korunarak hukuki güvence ile sözleşme ve ticari işlerini sürdürmeleri sağlanmaktadır.

 

Arabulucuk, uzlaştırma ve tahkim gibi alternatif çözüm yolları ile usul ekonomisi gereğince yargılama süreçlerinden daha hızlı ilerleyen ve sonuçlandırılan yöntemler tercih edilerek müvekkillerin taleplerine erken erişim sağlanmaktadır.

Dijital çağın gelişmesi ile bilişim hukuku günden güne ihtiyaçların merkezi haline gelmiştir. Bu dönemde uzman kadromuzla bilişim hukuku alanında da hukuki danışmanlık ve destek çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Hukuka ihtiyaç duyulmayan tek bir alan olduğu düşünülemez. Hukuk hem uyuşmazlık öncesi önleyici hukuk olarak hem de uyuşmazlık sonrası giderim sağlamak amaçlı başvuru gereği duyulan alanlardan biridir. Ofisimiz, uzman kadrosu ile şirketler ve ticari iştiraklere henüz uyuşmazlık doğmadan danışmanlık hizmeti ile doğabilecek uyuşmazlıkları bertaraf etme amacı gütmektedir. Önleyici hukuk çalışmalarımızla adli ve idari yargıya gerek kalmadan müvekkillerimiz korunarak hukuki güvence ile sözleşme ve işlerini sürdürmeleri sağlanmaktadır.

Arabulucuk, uzlaştırıma ve tahkim gibi alternatif çözüm yolları ile uzun süren yargılama süreçlerinden daha hızlı ilerleyen

Dijital çağın gelişmesi ile bilişim hukuku günden güne ihtiyaçların merkezi haline gelmiştir. Bu dönemde uzman kadromuzla bilişim hukuku alanında da hukuki danışmanlık ve destek çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Bölgenin yoğun ihtiyaçlarına hizmet etmek üzere arsa uyuşmazlıkları ve inşaat sözleşmeleri hususunda müteahhit, arsa sahipleri ve 3. Kişilerin hukuki durumlarının korunması sağlanmaktadır.

Av. İrem Çiftçi

Hukuki ve Cezai Sorunlarınızı Çözüme Ulaştıralım

Sıkça Sorulan Sorular

Avukata soru sormak ücretli olmamakla beraber hukuki danışmanlık hizmeti alındığı takdirde her yıl TBB tarafından belirlenen yasal ücretin ödenmesi gerekmektedir.

Doğrudan dava açılacak bir durum söz konusuysa bu halde hukuki danışmanlık ücreti ödenmesi gerekmeyecektir. İzmir’in en iyi ceza avukatları bu hususlara dikkat etmektedir.

Her davanın masrafı aynı değildir. Davanın türüne, ne kadar sürede sonlanacağına ve yapılması gereken işlemlere göre dava masrafları değişiklik göstermektedir. İzmir avukatları masraflar konusunda dikkatli davranmaktadır.

Yasal olarak avukatlık ücretinin dava sonunda karşı taraftan alınması mümkündür. Mahkeme, vekalet ücreti adı altında yapılan avukatlık masrafını karşı tarafın ödemesine karar verebilir.

Davanın açılmasının ardından karşı tarafla uzlaşarak davadan vazgeçilmesi her dava açısından mümkün değildir. Bu durum özellikle ceza davalarında karşımıza çıkmaktadır. Kamu davasının açılmasından sonar şikayet geri alınsa da dava, kovuşturulmaya devam edecektir.

Avukat müvekkil gizliliği kapsamında her bilgi sır saklama yükümlülüğü ve etik kurallar çerçevesinde kesinlikle gizli tutulacak olup üçüncü kişilerle paylaşılması söz konusu olmayacaktır.

Dava açılabilmesi veya takip yapılabilmesi için hukuki destek almak isteyen kişinin avukatlara vekaletname vermesi gerekir. Yurtiçinde yaşayan vatandaşlarımız için vekaletname çıkartma yetkisi noterlere verilmiştir. Yurtdışında yaşayanlar ise noter veya konsolosluklardan vekaletname çıkarabilirler. Dava çeşidine göre de çıkarılacak vekaletname türü değişmektedir. Örneğin tanıma tenfiz davası ve boşanma davası için resimli boşanma vekaletnamesi verilmesi gerekir. Ayrıca bu vekaletnamenin verilmesi için kişinin yanında pasaport veya nüfus cüzdanı ve 2 adet resim bulundurması gerekir. Diğer davalar için çıkarılacak vekaletname; ahz-u kabz yetkisi içeren genel dava vekaletnamesidir. Vekaletname bilgilerimize sitemizden veya iletişim bilgilerimizden bize ulaşarak öğrenebilirsiniz.